Persbericht: Gemeente investeert in elektrische voertuigen

16 november 2020

Vanaf nu rijden onze wijkbeheerders en buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) in elektrische voertuigen.

De gemeente Gemert-Bakel stimuleert en investeert in een duurzame toekomst, een fijne leefomgeving voor onze kinderen (en de generaties erna). Elektrisch rijden is hierin ook een thema. Het is niet voor niets dat de gemeente de afgelopen jaren op steeds meer plekken oplaadpunten in de openbare ruimte beschikbaar heeft gesteld. Wethouder Anke van Extel-van Katwijk: ‘Een aantal van onze eigen voertuigen was aan vervanging toe. Dat was natuurlijk een mooie gelegenheid om over te stappen naar elektrische voertuigen. Ook onze gemeenteraad heeft dit eerder als voorkeur uitgesproken.’ De dienstvoertuigen die zijn vervangen, zijn meer dan vijftien jaar oud en daarmee aan het eind van hun technische levensduur. 

Professionele uitstraling
In totaal heeft de gemeente drie dienstvoertuigen aangeschaft, twee voor de wijkbeheerders en één voor de boa’s. De nieuwe voertuigen hebben een frisse en professionele uitstraling. Passend binnen de landelijke richtlijnen zijn de voertuigen nu duidelijk herkenbaar, óók als elektrisch voertuig. Op de gemeentewerf staan twee laadpalen om de nieuwe voertuigen van stroom te voorzien.