Lekkere appels en peren in openbaar groen

14 september 2021

De hoogstamfruitbomen staan volop in bloei. Pluk gerust zelf een heerlijke appel of peer. 

Op verschillende plekken in onze gemeente staan hoogstamfruitbomen, zoals appel- en perenbomen. Je komt ze tegen in bermen in het buitengebied, maar ook in boomgaardjes in het dorp.

Voeding voor insecten
Hoogstamfruitbomen in volle bloei zijn natuurlijk prachtig om te zien. Daarnaast zijn deze bomen van belangrijke waarde voor hommels, bijen, vlinders en andere insecten. De ruimte onder de hoogstamfruitbomen in onze gemeente bestaat vaak uit bloemrijk grasland. Ook de grassen en kruiden in deze graslandjes zijn van belangrijke waarde voor de biodiversiteit.

Pluk gerust een heerlijke appel of peer!
Op dit moment hangen veel bomen vol heerlijke appels en peren. Pluk er gerust een paar als je langs wandelt of fietst. Of maak er een mooie activiteit van voor de kinderen: zelf appels plukken en heerlijke appelmoes of appelflappen maken! Het valfruit en de appels, peren en kersen die te hoog hangen, worden gegeten door verschillende insecten, vogelsoorten en kleine zoogdieren.

Appels plukken in de boomgaard aan de Doonheide in Gemert

 Appels plukken in de boomgaard aan de Doonheide in Gemert