Even voorstellen... Gemeenteraadslid Anne de Laat

11 juni 2025
Gemeenteraad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026 willen we je voorstellen aan de raadsleden die zich inzetten voor onze gemeenschap. Ontdek wie ze zijn, wat hen motiveert en wat ze graag willen voor de toekomst van onze gemeente. Ieder raadslid kiest daarbij een bijzonder plekje in onze gemeente uit, een plek die voor hem of haar iets betekent.

Anne de Laat is 35 jaar en woont in Gemert. Ze vormt samen met haar partner Erik een samengesteld gezin met vier kinderen: Mees (15), Isa (12), Jazz (6) en Vik (5). Anne werkt als onderwijsassistent op het Udens College, waar ze leerlingen in een ondersteuningsklas begeleidt. Voor dit interview koos Anne het plekje dat voor haar bijzonder is: kindcentrum Berglaren in Gemert.

Waarom heb je voor dit bijzondere plekje uit onze gemeente gekozen?

„Ik heb zelf op de Berglarenschool gezeten en nu zitten mijn kinderen hier ook. Daarnaast zit ik in de ouderraad en ben ik gemiddeld twee keer per week in de schoolbibliotheek te vinden.

Ik voel me hier echt thuis. Het is een plek waar herinneringen van vroeger en het dagelijkse leven van nu samenkomen. Ik ken de gangen, de lokalen, de sfeer. Hier zat ik ooit zelf in de klas, nu lopen mijn kinderen er rond. Het is bijzonder om dat van zo dichtbij mee te maken.”

Waarom ben je raadslid geworden?

„Deze raadsperiode is mijn eerste en ik ben ook meteen fractievoorzitter. Dat was best pittig. Martien, mijn voorganger, had veel ervaring. Toen hij naar het college ging, moest iemand het overnemen. Dat ik het vertrouwen kreeg van de fractie was voor mij de doorslag. Ik heb in deze raadsperiode ook een burn-out gehad, dus ik bewaak nu beter mijn grenzen. Mijn manier van werken is misschien niet standaard, maar wel wat voor mij en mijn gezin werkt. Vergaderingen plan ik bijvoorbeeld niet vóór half acht ’s avonds, zodat ik mijn jongste zelf naar bed kan brengen. Die afspraak is voor mij heilig.”

Wat is je favoriete seizoen van het jaar en waarom?

„De lente. Alles komt weer tot leven: de bloemen bloeien, het wordt weer lichter en warmer. Het voelt als een frisse start. Ik word er gewoon vrolijk van. Alleen dat verzetten van de klok, daar heb ik echt moeite mee. Zelfs de kinderen hebben er last van. Dan lig ik ineens om vier uur 's nachts wakker. Laat die zomertijd maar gewoon staan wat mij betreft.”

Wat is je favoriete manier om te ontspannen na een drukke werkdag?

„Op de bank met een goed glas wijn en een goede serie op Netflix, als de kinderen eenmaal in bed liggen. Gewoon even niets moeten, dat is voor mij de beste manier om te ontspannen.”